Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Kruchy, biały opłatek..... czyli spotkanie świąteczne w Drohiczynie.

renata

Okres bożonarodzeniowy w pięknej polskiej tradycji obfituje w liczne spotkania opłatkowe. Jedno z nich odbyło 9 stycznia 2018r. w Drohiczynie. Z zaproszenia Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa skorzystały 22 szkoły, noszące imię Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III gimnazjum z dyrekcją na czele. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kaplicy seminaryjnej. Podczas homilii ksiądz biskup mówił min. o powołaniu każdego człowieka do świętości.

Następnie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, którzy w bardzo ciekawy sposób przypomnieli historię zbawienia- od grzechu pierworodnego do narodzin Jezusa Chrystusa.

Po występie był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń a także sesję fotograficzną z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Renata Olszańska