Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

„Mały Patriota”

IMG 20181019 110203W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie kl. I i II naszej szkoły realizowali projekt edukacyjny z zakresu edukacji patriotyczno-regionalnej pod hasłem: „Mały Patriota”.

Projektowi przyświecały następujące cele:

• zapoznanie dzieci z podstawowym słownictwem związanym z edukacją patriotyczną;
  • rozwijanie wiedzy na temat ich Ojczyzny;
  • budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, chodzimy do polskiej szkoły, naszą ojczyzną jest Polska;
  • zapoznanie z symbolami narodowymi;
  • kształtowanie postaw patriotycznych;
  • zapoznanie ze znanymi legendami związanymi z kulturą i tradycją naszego kraju;
  • poszerzenie wiedzy na temat Narodowego Święta Niepodległości.

Zajęcia projektowe trwały od września do grudnia 2018. W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania:

• zwiedzaliśmy Regionalną Izbę Pamięci w naszej szkole;
  • wykonaliśmy gazetkę patriotyczną na korytarzu szkolnym;
  • zorganizowaliśmy spotkanie z kombatantem - kapitanem Janem Krassowskim,
  • „wędrowaliśmy” po Polsce z baśnią i legendą;
  • przygotowaliśmy plakaty z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości;
  • zorganizowaliśmy pokaz mody patriotycznej;
  • nauczyliśmy się piosenki „Jestem Polakiem”;
  • zwiedzaliśmy jednostkę wojskową- 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy.

Projekt umożliwił uczniom poznanie własnego środowiska lokalnego, małej i dużej Ojczyzny. Poszerzył ich wiedzę na temat naszego kraju, symboli narodowych, kultury i tradycji. Uświadomił dzieciom, że także w czasach pokoju, każdy z nich może być „małym patriotą”.

wychowawczynie kl. I i II