Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne - 2014

SRWGdy ujrzysz zwykły ubogi, drewniany Krzyż, osamotniony, pogardzany, bez wartości... i bez Ukrzyżowanego, pamiętaj, że ten Krzyż jest twoim Krzyżem: Krzyżem każdego dnia, ukrytym, bez blasku ani pociechy... Czeka swego Ukrzyżowanego, a tym Ukrzyżowanym masz być ty.

(św. Josemaria Escriva, Droga, nr 178)

W dniach 24 – 25 marca uczniowie naszej szkoły przeżywali Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje to czas odnowy religijnej, która dokonuje się poprzez rozważanie nauk rekolekcyjnych, modlitwę, spowiedź i Eucharystię.

Pierwszy dzień Rekolekcji prowadził ks. Błażej Samociuk z par. Rudka.

Wyjaśnił on czym są Rekolekcje, do czego prowadzi grzech i jak wielka jest miłość Boga. Po wysłuchaniu interesujących nauk, uczniowie przenieśli się do Kościoła na najważniejszy punkt Rekolekcji, czyli Mszę Świętą. Eucharystii przewodniczył ks. Błażej, natomiast homilię wygłosił rekolekcjonista Parafialny ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

W drugim dniu Rekolekcji uczniowie usłyszeli o Bogu który pomaga człowiekowi, o wielkiej wartości sakramentu pokuty i znaczeniu świadectwa chrześcijan w codzienności. Podsumowaniem rozważań była Droga Krzyżowa. Tego dnia rozważania Rekolekcyjne prowadził ks. Adam Niewęgłowski. Rekolekcje zakończyła Eucharystia, której przewodniczył i Słowo wygłosił ks. Dariusz Kucharek.

ks. Adam Niewegłowski

Od redakcji:

Ks. Adamowi w imieniu naszej szkolnej społeczności składamy serdeczne podziękowanie za pomysłowe zorganizowanie tego czasu rekolekcyjnego, który mogliśmy wspaniale wykorzystać.

Dziekujemy za wspólną modlitwę, Słowo Boże oraz wspólne rozwarzanie Drogi Krzyżowej.

Zapraszamy do fotogalerii - link