Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

"Poloneza czas zacząć" - Ślubowanie uczniów kl. I szkoły podstawowej

plonesz przedszkolakówJedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.

W tym roku wydarzenie to miało miejsce 21 października, a zaszczycili je swoją obecnością: sekretarz gminy p. Tadeusz Wielanowski, p. Agnieszka Piotrowska, przedstawiciel BS w Brańsku o/Wyszki p. Barbara Wyszkowska - Perkowska, ks. Adam Niewęgłowski, dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Kalinowska, nauczyciele i uczniowie kl. II i III oraz oddziałów przedszkolnych.

Jak przystało na rangę uroczystości uczniowie klas pierwszych rozpoczęli ją pięknym Polonezem.

Były też wiersze i piosenki, w których pierwszaki zaprezentowały to, czego już się nauczyły. Następnie po wprowadzeniu pocztu i odśpiewaniu hymnu narodowego odbyło się uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły p. Jan Falkowski dokonał aktu „pasowania na ucznia”, a p. wicedyrektor Marta Warpechowska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dopełnieniem ceremonii ślubowania była modlitwa, błogosławieństwo uczniów i poświęcenie plecaków przez ks. Adama. Przedstawiciele uczniów klas pierwszych złożyli też kwiaty i znicze przy pomniku patrona. Kolejnym punktem uroczystości były otrzęsiny przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali goście, którzy mieli dla pierwszaków mnóstwo ciepłych słów i prezentów. W imieniu rodziców wystąpiła p. Magdalena Oksiuta, która podziękowała wszystkim za obecność, dzieciom złożyła życzenia, a gości zaprosiła na poczęstunek.

Uczniom klas pierwszych gratulujemy wspaniałego występu, rodzicom zaś życzymy, by zawsze mogli być dumni ze swoich dzieci tak, jak w dniu ślubowania.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę rodziców uczniów klasy pierwszej A i B.

Agata Wyszkowska

Agata Falkowska