Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Święto Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

miś i przedszkolaki    25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Z tej okazji zorganizowaliśmy uroczystość, na którą zaprosiliśmy dyrekcję szkoły. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka.

Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ktoś bardzo bliski, czuły i cierpliwy. Towarzyszy dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, ociera łzy, pomaga zasypiać. Uroczystość rozpoczęliśmy misiową gimnastyką. Potem powitaliśmy misie logopedyczną rymowanką. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, którą przedstawiły starsze koleżanki. Potem były wiersze w wykonaniu dzieci z obu oddziałów przedszkolnych.

Dzieci śpiewały piosenki o misiach i tańczyły z misiami. Wysłuchały również informacji o niedźwiedziach brunatnych i rozwiązywały zagadki „Sowy Przemądrzałej”. W dalszej kolejności poprosiliśmy dyrektora o przeczytanie dzieciom „Bajki o małym, szmacianym misiu”. Następnie został wniesiony urodzinowy tort misiowy. Wszystkie dzieci zaśpiewały misiom sto lat i zdmuchnęły świeczkę. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na misiowy poczęstunek.

Dziękujemy przybyłym na naszą uroczystość  gościom oraz Kindze i Dianie za pomoc w zabawianiu przedszkolaków.

Elżbieta Ułaszonek

Anna Wyszkowska - Kondraciuk