Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Akcja Pełna Miłości

szkolne koło Caritas„Miłosiernym Samarytaninem jest więc ostatecznie ten,

kto świadczy pomoc w cierpieniu, jakiejkolwiek byłoby to natury.”

(św. Jan Paweł II)

W dniu 11.01.2015 młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbierała pod Kościołami w Wyszkach i Topczewie ofiary na rzecz Fundacji „Pomóż Im”. Fundacja ta powołała do życia Domowe Hospicjum dla Dzieci. Pod ich opieką znajduje się stale ok 30 nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa.

Wspierane są nie tylko chore dzieci, ale także ich rodzice i rodzeństwo. Każdy z podopiecznych ma zapewnioną opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i duchowe, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny.

Akcja była odpowiedzią na ból, cierpienie i śmierć dzieci i młodzieży chorych na nowotwór. Tym sposobem młodzież z naszej szkoły pragnęła wyrazić swoją Caritas wobec tych, których bólu nawet nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

Mając świadomość, że to może nie dużo wobec potrzeb Hospicjum, bo zebraliśmy 1650, 42 zł chcemy w ten sposób wyrazić naszą jedność z tymi najbardziej potrzebującymi.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji Pełnej Miłości!

Z wyrazami wdzięczności i Modlitwy

Ks. Adam Niewęgłowski