Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

„Razem tworzymy lepszy Internet” - Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

dbi2015W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcieliśmy zwrócić uwagę naszym uczniom jaki i ich rodzicom na pozytywne aspekty korzystania z sieci, ale również na zagrożenia związane z Internetem. Zatem nasze działania w tym kierunku rozpoczęliśmy już od września bieżącego roku szkolnego.

Oto one:

1. Klasy I SP wzięły udział w programie edukacyjnym „Bezpieczny Puchatek”. Finałem tego programu był „Wielki Test Bezpieczeństwa”.

2. W klasach I-VI (na zajęciach komputerowych) przeprowadzono cykl tematów poświęconych tematyce bezpieczeństwa w Internecie (w oparciu  o materiały dydaktyczne ze stron: www.sieciaki.pl oraz www.dzieckowsieci.pl).

3. Uczniowie klas I - VI przygotowali prace na konkurs plastyczny pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego „JAKI WSPANIAŁY INTERNET” – 14 prac. Prace następujących uczniów otrzymały wyróżnienie:

• Niewiński Bartłomiej – klasa IA SP,
  • Baranowska Paulina – klasa IV SP
  • Olszewska Patrycja – klasa VI SP

Te i inne prace można obejrzeć na stronie Organizatora: http://www.sspw.wrotapodlasia.pl/pl/wyniki-konkursu-plastycznego-jak.html.

4. W trakcie godzin wychowawczych, lekcji informatyki uczniowie II klas gimnazjum obejrzeli film „W Sieci” ,” Dzień z życia”.

Wszyscy uczniowie zapoznali się z grą „Przez Dzikie Internetowe Lasy” Gra stwarza dzieciom szanse na bezpieczne surfowanie w sieci. Daje też pewność rodzicom i opiekunom, którzy nie zawsze wiedzą, co dzieci robią on-line: http://www.wildwebwoods.org/popup.php?lang=pl

5. Na zajęciach świetlicowych (Klasy IV-VI) będą również rozwiązywać krzyżówki, rebusy dotyczące bezpieczeństwa w Sieci.

6. Uczniowie gimnazjum wykonali Netykiety, które umieszczą na gazetce w pracowni komputerowej.

7. Na zebraniu ogólnym rodzicom zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna „Internet i nasze dzieci”.

Anna Niewińska

Sławomir Warpechowski

Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów (netykiety i prace plastyczne)

i prezentację przygotowaną przez uczennicę Kamilę Borowską