Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Uczniowie klasy II i III z wizytą w kinie na przezabawnej animacji pt.: „Fru”.

kino 3dKino naucza, odpręża i bawi. Wielu ludzi chodzi oglądać filmy na dużym ekranie, gdyż chcą być obserwatorami niezwykłych rezultatów dźwiękowych i wzrokowych, które są lepsze niż obraz w telewizji. Efekty wykorzystywane w kinach przynoszą wiele emocji, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy II i III z naszej szkoły, którzy w dniu 25 marca wraz ze swoimi opiekunkami: p. Krystyną Zabrocką, p. Emilią Falkowską i p. Bożeną Trzeszczkowską wybrali się do Białegostoku na film pt. „Fru”. Obejrzeli go w 3D, co było dodatkową atrakcją.

Organizując wyjazd wychowawczynie chciały zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do kultury, a tym samym do kina, co z pewnością udało się poprzez trafny dobór repertuaru. Film, który obejrzały dzieci zawierał wiele przezabawnych scen. Głównym bohaterem bajki był bezimienny, żółty ptaszek. Jego najlepsza przyjaciółka – biedronka, chciała aby zaczął on zwiedzać świat. Dzięki temu bohater poznał Elzę i jej najbliższych i w wyniku dziwnego zbiegu okoliczności musiał poprowadzić ich do Afryki. Problem polegał jednak na tym, że nieborak nie miał zielonego pojęcia, gdzie ona leży.

Film opowiadał przede wszystkim o odwadze, chęci przełamywania własnych ograniczeń. Młodzi widzowie mogli dowiedzieć się, że właściwe bohaterstwo, to nie zawsze heroiczne czyny, może to być również przyznanie się do błędu i winy oraz powiedzenie prawdy.

Dodatkową atrakcją był przejazd dzieci ruchomymi schodami. W drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory. Dzieci wspominały między sobą śmieszne sceny z filmu. Wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Wyjazd do Białegostoku można uznać za udany.

Bożena Trzeszczkowska