Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Przedszkolaki w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka”

przedszkolaki w cyraneczceDnia 18 czerwca 2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zajęciach prowadzonych w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Nadleśnictwie Rudka, który położony jest w sąsiedztwie Stawów Pietkowskich. Wizyta w ośrodku rozpoczęła się od prezentacji w Izbie Edukacyjnej. Pani Justyna Bujnowska, która oprowadzała grupę, w ciekawy sposób opowiedziała o okolicznej przyrodzie i zwierzętach, zwłaszcza o występujących tu bobrach. Potem dzieci udały się na ścieżkę edukacyjną „Darz bór”, która przybliża odwiedzającym tematykę łowiectwa.

Następnie udaliśmy się z dziećmi na spacer przez otaczający las. Doszliśmy do punktu widokowego na okoliczne Stawy Pietkowskie. Będąc na wieży widokowej dzieci mogły obserwować położone wokół stawy z roślinnością i ptakami. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Pobyt w „Cyraneczce” był atrakcyjną lekcją przyrody. Czas spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków dostarczył wielu ciekawych doświadczeń i pozwolił na lepsze poznanie roślin i zwierząt charakterystycznych dla środowiska wodnego i lądowego. Wizyta w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” umożliwiła dzieciom bezpośrednie zetknięcie się ze środowiskiem życia ptactwa wodno-błotnego, wpłynęła na kształtowanie zmysłu obserwacji, na wyobraźnię i twórcze myślenie.

Elżbieta Ułaszonek

Zdjęcia w fotogalerii - link