Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

„Warszawa da się lubić…”

wycieczka23 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 45 uczestników i 3 opiekunów: p. Anna Twarowska, p. Krystyna Łuczaj, p. Katarzyna Kristosiuk.

Wcześnie rano o godz. 515 zebraliśmy się pod szkoła, by wyruszyć w podróż autokarem do stolicy.

Przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od pobytu w najmniejszej w Polsce manufakturze tworzącej słodycze w oparciu o technologie XVII-wieczne „CIUCIU”. Produkcja lizaków i cukierków odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta.

Dzieci najpierw obserwowały proces przygotowywania gorącego karmelu, barwienia go, a następnie same tworzyły kolorowe lizaki, które po wystygnięciu mogły zabrać do domu. Uczniowie byli tym miejscem zachwyceni!

Następnym punktem naszej wycieczki był pobyt w „CINEMA PARKU”.

CINEMA PARK to ciekawy i atrakcyjny pomysł na przekazanie wiedzy o wszechświecie i otaczającej nas rzeczywistości. To miejsce, które w harmonijny sposób łączy świat kina, park rozrywki i centrum edukacji. Seanse odbywają się w sześciu salach: inspiracji, ruchu, muzyki, wyobraźni, 3D i interakcji. Wyprawa na krańce Wszechświata rozpoczęła się od trójwymiarowej wycieczki po Układzie Słonecznym oraz planetach położonych najbliżej Ziemi. W kolejnej sali, siedząc w ruchomych fotelach zobaczyliśmy niezwykłe piękno naszej Niebieskiej Planety oraz niebezpieczne zjawiska, które zakłócają naturalną równowagę na Ziemi. Wyprawa w Kosmos z załogą wahadłowca, stan nieważkości oraz pierwsze lądowanie człowieka na księżycu to myśl przewodnia kolejnego seansu. W ostatniej sali był konkurs interaktywny uczestników wcześniejszych projekcji. Uczniowie przy pomocy specjalnych konsoli rozwiązywali test, a następnie komputer wyłonił zwycięzców. Pierwsze i trzecie miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły:

1 miejsce – Gabrysia Zabrocka kl. II B GP

3 miejsce – Dawid Twarowski kl. IV SP.

Wymienieni wyżej uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe.

Kolejnym etapem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie – Letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. O ich pięknie stanowi połączenie klasycznej architektury z bogatym otoczeniem ogrodów, stawów i wspaniałej roślinności.

W Łazienkach widzieliśmy: Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Oranżerię, Belweder i Biały Domek oraz pomnik Chopina. Uczestnicy zachwycali się fauną i florą parku łazienkowskiego, a podczas spaceru towarzyszyły nam pawie i wiewiórki.

Z Łazienek, zmęczeni udaliśmy się na kolację do McDonalda. To był ostatni punkt naszej wycieczki. Po posiłku wyjechaliśmy w drogę powrotną do Wyszek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Wyszek o godz. 2140.

Opiekunowie:

Anna Twarowska