Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Otwierajcie na oścież gimnazjum naszego wrota!

ślubowanie klas IZ tymi słowami zwrócili się do zebranych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz starszych koleżanek i kolegów uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Bowiem 29 października 2015 roku odbyła się uroczystość ślubowania, podczas której zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum w Wyszkach. Po złożeniu przysięgi gimnazjaliści przedstawili krótką, aczkolwiek wymowną część artystyczną, a także złożyli hołd patronowi szkoły, składając kwiaty i zapalając znicz przed jego popiersiem.

Głos zabrali także zaproszeni goście, życząc pierwszoklasistom sukcesów oraz odwołując się do słów składanej przez uczniów przysięgi. Niewątpliwie miłym akcentem uroczystości były przekazane gimnazjalistom przez przybyłych gości upominki.
Po oficjalnej części uroczystości emocje opadły tylko na chwilę, bo po krótkiej przerwie inicjatywę przejęli członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Marią Porucznik. Na pierwszoklasistów czekały liczne wyzwania, którym starali się sprostać jak najlepiej przy pomocy wychowawców oraz dopingu publiczności.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem uczniom pamiątkowych dyplomów przez dyrekcję szkoły.
Dzięki niezawodnym rodzicom uczniów klas pierwszych odbyła się dyskoteka oraz poczęstunek.
Miejmy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych na uroczystości, a uczniom klas pierwszych będą przyświecały słowa jednego z wierszy:
„Każdy pomny na przysięgę swoją,
w każdej chwili szkolnego żywota,
niechaj mu na myśli stają: Ojczyzna, nauka, cnota”.

Wychowawcy klas pierwszych gimnazjum:
Justyna Copiuk-Suszyńska
Jacek Falkowski

Zapraszamy do fotogalerii - ks. Adam zatroszczył się o ciekawe zdjęcia (tu link).