Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

„Razem w szkole, razem na podwórku…”

ślubowanie kl. I

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły podstawowej.
5 listopada 2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I, na które przybyli zaproszeni goście:

•    Dyrektor szkoły p. Jan Falkowski
•    Wicedyrektor p. Marta Warpechowska
•    Dyrektor BS w Brańsku o. w Wyszkach p. Barbara Wyszkowska-Perkowska
•    Inspektor do spraw oświaty w urzędzie gminy p. Agnieszka Piotrowska
•    Przewodnicząca rady rodziców p. Beata Kalinowska
•    Grono pedagogiczne, uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych
•    Rodzice uczniów klasy I w podwójnej roli – gości i gospodarzy uroczystości.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i hymnem szkoły. Po krótkim powitaniu pierwszacy zachęceni przez starszych kolegów i koleżanki, zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Udowodnili, że potrafią nie tylko śpiewać, recytować, odpowiednio się zachować, ale również mają bogaty zasób wiedzy. Zaprezentowali się znakomicie, po czym złożyli uroczystą przysięgę. Następnie w intencji pierwszoklasistów odbyła się krótka modlitwa, której przewodniczył ks. Adam Niewęgłowski.
Wśród ucz. kl. I najwięcej emocji budził moment pasowania na ucznia, bo dzieci nie wiedziały jaki pas pan dyrektor przyniósł do szkoły. Aktu pasowania dokonała pani wicedyrektor, a wszystko przebiegło bezboleśnie. Przedstawicielki samorządu uczniowskiego przyjęły dzieci w poczet uczniów szkoły.
W końcowej części uroczystości pan dyrektor szkoły złożył pierwszakom życzenia do których dołączyli się wszyscy zaproszeni goście. Pierwszacy otrzymali również liczne prezenty.
W  imieniu rodziców głos zabrała pani Aneta Piotrowska, która do małych uczniów skierowała serdeczne i pokrzepiające słowa otuchy w pokonywaniu codziennego trudu uczniowskiego, a do gości i nauczycieli, słowa podziękowania. Wszystkich obecnych zaprosiła na dalsze świętowanie przy herbacie.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do rodziców uczniów klasy pierwszej.

Wych. kl. I
K. Zabrocka

Zapraszamy do fotogalerii szkolnej - tu link