Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole

klub puchatkaJest to największy w Polsce program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa skierowany do klas I szkół podstawowych. Objęty jest patronatem przez wszystkie Kuratoria Oświaty oraz Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich w rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole i na drodze.

W ramach programu, na przełomie września i października, pierwszoklasiści uczestniczyli:
•    W zajęciach lekcyjnych o tematyce bezpieczeństwa (przeprowadzonych przez wych.),
•    W spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim (zorganizowanym przez pedagoga szkolnego).
W grudniu przypomnieli tą tematykę, rozwiązując ciekawe zadania z „Książeczki edukacyjnej”.
18 grudnia rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa on-line.
Bez problemu poradzili sobie z zadaniami, ponieważ są świadomi różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz dobrze wiedzą jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.
Na dowód  przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka” otrzymaliśmy certyfikat.

Wych. kl. I
Krystyna Zabrocka