Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

„Góra Grosza 2015"

góra groszaWzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział  w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2015". Celem zbiórki organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i oprócz książek oraz zeszytów w plecakach przynosili drobne monety.

Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich zamiarów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.
Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z Przedszkolem zebrali w sumie 13784 monet, co dało w przeliczeniu 580.34 zł. Natomiast społeczność naszego Gimnazjum zebrała 291, 24 zł.
Pieniądze uzbierane w ramach akcji "Góra Grosza" zostały przesłane na adres organizatora.
Opiekunki akcji pragną szczególnie podziękować uczniom i ich wychowawcom. Naszą wdzięczność, za pomoc w liczeniu kierujemy również w stronę uczennic z klasy I A:  Ewy Puchalskiej, Klaudii Puchalskiej, Karoliny Pierzchało, Pauliny Michalskiej, Pauliny Malinowskiej, Natalii Nazarko, Martyny Maksimiuk, Aleksandry  Pasińskiej, Gabrieli Górskiej.
 Największą liczbę monet w Szkole Podstawowej zebrały następujące klasy:
I miejsce – klasa III – 3907 monet co dało 112 zł 6 gr
II miejsce – klasa V – 1662 monety co dało 46 zł
III miejsce – klasa 0 A – 1594 monety co dało 45 zł 11 gr
Wśród klas gimnazjalnych należy wyróżnić następujące zespoły:
I miejsce – klasa  I B – 187 zł 40 gr
II miejsce – klasa III B – 48 zł 05 gr
III miejsce – klasa I A – 29 zł 60 gr
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Organizatorki szkolnej akcji:
Bożena Trzeszczkowska