Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

"Z Wadowic do Rzymu" - szkolny konkurs wiedzy o Patronie

jan paweł 2Wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach (tych małych i tych DUŻYCH) zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o życiu i działalności Patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II.

Konkurs odbędzie się w 2 etapach, udział w nim może (i powinien) wziąć każdy uczeń Zespołu Szkół.

Poniżej znajduje się szczegółowy regulamin, a tu link do materiałów na konkurs wiedzy o Papieżu

Zapraszamy i życzymy powodzenia oraz ciekawych nagród:)

Regulamin szkolnego konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II

"Z Wadowic do Rzymu – życie Karola Wojtyły"

Konkurs dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum w Wyszkach

ORGANIZATORZY

Konkurs został zorganizowany przez Zespół do spraw Patrona z okazji Roku Miłosierdzia w ramach propagowania „Wychowania ku wartościom”. Inicjatorem konkursu jest przewodnicząca zespołu ds. Patrona. Patronat honorowy nad konkursem obejmuje dyrekcja szkoły: Jan Falkowski, Marta Warpechowska.

HASŁO

Hasłem organizowanego konkursu jest „Z Wadowic do Rzymu – życie Karola Wojtyły”.

CELE KONKURSU

• Ukazanie i przybliżanie życiorysu Ojca Świętego św. Jana Pawła II.
  • Zainteresowanie uczniów pogłębianiem wiedzy na temat osoby wybitnego Polaka.
  • Dążenie do budowania, w świecie młodego pokolenia, wzorców i postaw chrześcijańskich na przykładzie Papieża.

ADRESACI

• Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej jak również I-III gimnazjum.

WARUNKI UCZESTNICTWA

• Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: klasowym oraz szkolnym.

Etap klasowy:

• W konkursie na etapie klasowym wezmą udział wszyscy uczniowie klas I-VI SP oraz I-III gimnazjum.
  • Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie wiedzy z zakresu życia św. Jana Pawła II od dnia narodzin do dnia wyboru na Papieża.
  • Etap klasowy przeprowadzą wychowawcy klas, każdy we własnym zakresie. (w formie testu otwartego lub testu wyboru).
  • Do etapu szkolnego przejdzie trzech uczniów z każdej klasy, którzy wykażą się posiadaniem największej wiedzy.
  • Listę uczniów do etapu szkolnego wychowawcy klas zgłaszają do organizatora konkursu do dnia 06.05.2016r.

Etap szkolny:

• Odbędzie się dnia 16.05.2016r w godz. 8.00-13.00
  • Przeprowadzony będzie formie trzech grup: I grupa – uczniowie klas I-III SP, II grupa – uczniowie klas IV-VI SP, III grupa – uczniowie klas I-III gimnazjum.
  • Każdy uczestnik będzie odpowiadał na: 2 pytania za 1pkt., 2 pytania za 2 pkt. i 2 pytania za 3 punkty.
  • Pytania będą z wcześniej udostępnionego przez wychowawców materiału, można także korzystać z innych źródeł.
  • W każdej z grup będą laureaci I, II i III miejsca. Wśród laureatów zostanie wyłoniony zwycięzca z największą ilością punktów. W przypadku jednakowej liczby punktów zostanie przeprowadzona dogrywka w celu wyłonienia laureatów i zwycięzcy.
  • Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia tj. 16 maja 2016r.

NAGRODY

• Nagrody na etapie szkolnym zależą od możliwości finansowych i współpracy z Dyrektorem Szkoły oraz innych instytucji.
  • Wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy i upominki.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• W konkursie wezmą udział również dzieci z oddziałów przedszkolnych (00, 0a i 0b), które na podsumowaniu konkursu zaśpiewają ulubioną pieśń św. Jana Pawła II – „Barkę”. (3 osoby z każdej grupy – 1 zwrotka).

Anna Wyszkowska - Kondraciuk