Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” - Szkolny Dzień Języków Obcych

szkolny dzień języków obcychKażdego roku Europejski Dzień Języków jest obchodzony w szkołach całej Europy.12 maja taki dzień odbył się w naszej szkole. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
Dziewczęta z klasy IIA gimnazjum przypomniały, że Europa mówi wieloma językami, zachęciły wszystkich do nauki języków obcych i wskazały, jak ważną odgrywa ona rolę. Opowiedziały też w dwóch językach o rosyjskiej ceremonii picia herbaty.

Wszystkim bardzo podobały się piosenki: angielska - w wykonaniu Gabrysi Górskiej z klasy IA i rosyjska - w wykonaniu Pauliny Wiktoruk oraz Emilki Filipczuk i Darii Pruszyńskiej z klasy IIA. Obie zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Chyba wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że nauka języków obcych jest ważna nie tylko w szkole, ale i przez całe życie: „Języki- to nasza siła”

E.Godzińska