Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Szlakiem żubra – wycieczka do Białowieży

szlakiem żubra14 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. Wielu uczestników jechało po raz pierwszy, a o tym miejscu słyszało z lekcji przyrody lub telewizji.
Pierwszym punktem naszej przyrodniczej przygody było zwiedzenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Mogliśmy zobaczyć rysia, wilki, żubronie, tarpany, dziki, łosie, sarny i oczywiście żubry. Zwierzęta chętnie pozowały do zdjęć, których wiele wykonano. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN.

To było niezwykłe miejsce, które zachwyciło nawet najbardziej wybrednych wycieczkowiczów. Zobaczyliśmy min. pierwotny las, jego mieszkańców z bliska. Sceneria tego miejsca wzbudzała podziw i zainteresowanie. Obejrzeliśmy również krajobraz puszczy z wieży obserwacyjnej. Ciekawym miejscem był Szlak Dębów Królewskich. Rosną tam bardzo stare dęby, które noszą imiona królewskie. Po bardzo ciekawych przeżyciach wróciliśmy do szkoły, a tam czekało na wszystkich rozpalone ognisko z kiełbaskami.
Dziękujemy bardzo naszemu sponsorowi - Kołu Łowieckiemu „Boruta” z Białegostoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować ten wyjazd.

Renata Olszańska

Zdjęcia w fotogalerii - link