Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Jak to z chlebem było?

piekarnia wyszkiW poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie uczniowie kl. III A i III B sp udali się  w dniu 29 września 2016 r. do miejscowej piekarni.
Dzięki uprzejmości p. Marcina Tarasiuka – właściciela, dzieci mogły się przekonać, jak wielu ludzi musi się natrudzić, zanim pachnący bochen chleba trafi na stół. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie  wysłuchali p. Urszuli, która opowiedziała o pracy piekarza, o kolejnych etapach powstania chleba oraz o produktach potrzebnych do jego wypieku.

A w piekarni wszystko było ciekawe: magazyn  wypełniony workami mąki, olbrzymie misy i miksery do ciasta, wielkie łopaty do wyciągania chleba  i ogromny piec. Uczestników wycieczki zachwycił też widok wózków wypełnionych mnóstwem kruchych ciasteczek.
Na koniec dzieci zostały obdarowane słodkimi wypiekami.
Dziękujemy p. Marcinowi Tarasiukowi, p. Urszuli Wappa i pracownikom piekarni za życzliwe przyjęcie oraz za informacje o tajnikach piekarskiego rzemiosła.

Agata Falkowska
Agata Wyszkowska

Zdjęcia w fotogalerii - zapraszamy...