Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Przedszkolaki kolędują - jasełka w przedszkolu

jasełka przedszkolaków„Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
Dnia 20 grudnia 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Dzieci przedstawiając jasełka przypomniały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Był nastrój, wyszukane stroje, piękna dekoracja i oczywiście stajenka, a Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, w pięknych strojach prezentowali się doskonale, a rodzice nie kryli zadowolenia i dumy ze swoich pociech. Jak nakazuje tradycja, na koniec uroczystości, dzieci złożyły wszystkim zebranym życzenia Bożonarodzeniowe, a ponieważ nieodłącznym elementem świąt są prezenty, wręczono upominki dla zaproszonych gości i rodziców – bombki ze zdjęciami dzieci, które wywołały szczere uśmiechy na twarzach rodziców. Jak widać, mitem jest, że tylko dzieci cieszą się z prezentów.

Elżbieta Ułaszonek
Anna Wyszkowska-Kondraciuk