Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Spotkanie opłatkowe szkół im. Jana Pawła II w Drohiczynie

spotkanie opłatkoweW odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego kolędowania, dnia 11 stycznia, delegacja naszej szkoły udała się na spotkanie opłatkowe przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II i kar. Stefana Wyszyńskiego z Biskupem Drohiczyńskim jego Ekscelencją Tadeuszem Pikusem. W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób z 23 szkół. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Biskup.

Po Eucharystii wszyscy udaliśmy się do auli, gdzie mieliśmy okazję przeżyć narodziny Bożego Dzieciątka, poprzez Jasełka wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej im. kar. Stefana Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Przedstawiciele tej szkoły, w imieniu zebranych gości, złożyli życzenia noworoczne ks. Biskupowi. Następnie wszyscy uczestnicy, mieli okazję przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczno-noworoczne życzenia Ordynariuszowi naszej Diecezji. Na zakończenie spotkania organizator ks. dr Krzysztof Mielnicki zaprosił wszystkich na poczęstunek, nakazując kierować się zapachem mandarynek i świeżo pieczonych pączków.

Anna Wyszkowska-Kondraciuk
ks. Marcin Łyczewski

Zdjęcia własne oraz ze strony Diecezji Drohiczyńskiej http://drohiczynska.pl/spotkanie-oplatkowe-szkol-jana-pawla-ii-i-ks-kard-stefana-wyszynskiego