Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Warsztaty dla przedszkola - „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”

sensoplastyka

Dzieciństwo jest najlepszym czasem na chodzenie w brudnym ubraniu i z resztkami farby czy kleju we włosach. Podobno właśnie tak dorastają optymiści i geniusze. Tylko dzieci mają możliwość chodzenia „zaklejonym” od stóp do głów bez większych konsekwencji. Nie dlatego, że nam dorosłym już nie wypada, tylko dlatego, że sensomotoryczny rozwój wymaga ubrudzenia sobie rąk.

Sensoplastyka korzystnie wpływa na stymulację wszystkich zmysłów - węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku oraz na optymalny rozwój całego organizmu. Połączenie kolorów, suchych i mokrych produktów spożywczych, w 100% bezpiecznych dla dziecka, wpływa na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, a co za tym idzie rozwija procesy analizy i syntezy myślowej.
Korzystając z uprzejmości pani Katarzyny Kristosiuk, w oddziale przedszkolnym 3,5-latków oraz „O”a zorganizowałyśmy zajęcia z elementami sensoplastyki, które prowadziła pani pedagog. Dzieci miały możliwość wykonania eksperymentów z mieszaniem kolorów, wyrabiania różnych mas plastycznych, zabawy w gotowanie, pieczenie itp., a to wszystko w miłej atmosferze, bez ograniczeń i  z możliwością ubrudzenia się od stóp do głów. Właśnie na tym polega sensoplastyka – poznawanie i doświadczanie czyli rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia.

Elżbieta Ułaszonek
Anna Wyszkowska-Kondraciuk

Zapraszamy do fotogalerii - tu link