Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Dzień Życzliwości w bibliotece

Dzień Życzliwości już 21 listopada

w bibliotece szkolnej!

Po prostu uśmiechnij się do drugiego człowieka!

„Jest taka piękna kraina,
Gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie a ja do Ciebie".

W programie dnia:

1. „Życzliwki” czyli pozytywna buźka dla każdego!
2. „Dołącz do Życzliwych i Uśmiechniętych - tworzymy galerię"
Zrób sobie fotkę w śmiesznych okularach;). Kącik fotograficzny obok biblioteki czynny na wszystkich przerwach.

3.”Tablica życzliwości”- napisz miłe słowa, życzenia lub pozdrowienia

4. „Życzliwi w szkole”
Przyjdź we czwartek do szkoły ubrany na żółto, a Twoi Życzliwi Profesorowie nie będą Cię pytać:)

5. Balonik z niespodzianką- każdy, kto tego dnia odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę będzie mógł własnoręcznie ozdobić balonik wesołym uśmiechem i zabrać go do domu.

6. W czasie wszystkich przerw każdy (łącznie z kadrą pedagogiczna) będzie mógł wykonać uśmiechnięty autoportret na „najdłuższym papierze świata”, który będzie ozdabiał korytarz szkolny.

7. „Życzliwi w literaturze”- nasi czytelnicy będą mogli na przygotowanym w czytelni plakacie wypisywać imiona swoich ulubionych „ życzliwych” bohaterów.

8.Wszystkie cytrynki mają uśmiechnięte minki”- zadaniem będzie zjedzenie plasterka cytryny z szerokim uśmiechem.

Wszystkim życzymy samych miłych dni i ŻYCZLIWYCH ludzi na drodze, a 21 listopada dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy, który będzie nam towarzyszył nie tylko tego dnia, ale też każdego następnego.

Do zobaczenia 21 listopada!!!

Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz

Katarzyna Kristosiuk- pedagog szkolny