Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Podziękowanie za projekt "Rozwój przez kompetencje" - gr. przyrodniczo-matematyczna

uczestnicy projektuOd 1 października 2009 roku do 31 sierpnia 2012 r. realizowano w naszym gimnazjum projekt ,,Rozwój Przez Kompetencje". Uczniowie pracowali w dwóch grupach, jedna z nich rozwijała kompetencje przedsiębiorczości, druga - matematyczno-przyrodnicze. Do grupy matematyczno-przyrodniczej należeli uczniowie:

1) Dawidziuk Martyna

2) Falkowska Dominika

3) Falkowski Albert

4) Kruszewska Sylwia

5) Łuczaj Urszula

6) Oksiuta Gabriela

7) Olszańska Kinga

8) Rudczuk Diana

9) Sacharzewska Kinga

10) Topczewska Martyna

11) Miluski Karol (lista rezerwowa)

Powyższa grupa, realizując łącznie około 250 godzin dydaktycznych, opracowała następujące projekty edukacyjne:

1. Budowa materii.

2. Mój drugi dom.

3. Rytm serca-siłą transportu krwi.

4. Planowanie i liczenie zawsze w cenie.

5. Zmysłami otwieram okna i drzwi na mój świat.

Trzy z tych projektów, tj. 1., 3., 4., wzbudziły uznanie komisji oceniającej oraz całej kadry Projektu ,,Rozwój przez Kompetencje" i znalazły się w gronie laureatów. Nagrodą był udział w Festiwalach naukowych organizowanych przez Uniwersytet w Białymstoku. Uczniowie otrzymali także nagrody rzeczowe.

Działalność Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych wspierana była przy pomocy:

• materiałów e-learningowych,
  • mentoringu naukowców na portalu internetowym projektu,
  • wykładów naukowych realizowanych przez kadrę akademicką.

Całość była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach składamy podziękowania.

Agata Wyszkowska-opiekun projektu

i jego uczestnicy

Zdjęcia w fotogalerii (tu kliknij)