Dzisiaj jest: 25 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Bezpieczny Internet

Prezentacja Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Poniżej przedstawiamy prezentację przygotowaną przez p. A. Niewińską z wykorzystaniem matriałów edukacyjnych ze stron DBI na Dzień Bezpiecznego Internetu. Naprawdę warto to obejrzeć :)

Czytaj więcej: Prezentacja Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Gra "Przez Dzikie Internetowe Lasy"

Rada Europy (www.coe.int), najstarsza organizacja międzynarodowa w Europie, dokłada wszelkich starań by umacniać ramy społeczeństwa obywatelskiego na kontynencie. Jej najnowszym osiągnięciem jest strona WWW, która w przyjazny i interesujący sposób wprowadza dzieci w świat bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Roztrzygnięcie konkursu "Lekcja bezpieczeństwa w sieci"

  Dzięki incjatywie nauczycieli informatyki - p. Anny Niewińskiej i p. Sławomira Warpechowskiego nasza szkoła wzięła udział w II edycji konkursu „Lekcja bezpieczeństwa W SIECI” opartego o materiały „W Sieci. TV”, przygotowane wspólnie przez Fundację Dzieci Niczyje i firmę Microsoft. Celem konkursu była edukacja uczniów klas II i III gimnazjów oraz I i II szkół ponadgimnazjalnych dotycząca bezpieczeństwa w Internecie, a dodatkowo - zaangażowanie nauczycieli i młodzieży w promowanie bezpiecznych postaw i zachowań w sieci.

Nasz udział okazał się na tyle skuteczny, że znaleźliśmy się wśród zwycięzców konkursu. W nagrodę otrzymaliśmy konsolę Xbox Kinect (jak na obrazku). Informację można sprawdzić na stronie organizatora konkursu czyli Fundacji Dzieci Niczyje. (tu kliknij)

Nauczycielom gratulujemy, a uczniom życzymy dobrej zabawy z konsolą w czasie zajęć w świetlicy szkolnej.

 

Konkurs na plakaty o bezpiecznym Internecie

Konkurs na plakat, komiks promujący bezpieczny Internet został roztrzygnięty.

Na konkurs wpłynęło 14 prac wykonanych przez zespoły uczniowskie.

Dnia 29 lutego 2012r. komisja w składzie: Jan Falkowski, Agnieszka Twarowska, Anna Niewińska wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody.

Czytaj więcej: Konkurs na plakaty o bezpiecznym Internecie

Baw się bezpiecznie w Internecie

Poniżej zamieszczamy slajdy z prezentacji naszych uczniów pt. "Baw sie bezpiecznie w Internecie" przygotowanej pod kierunkiem p. A. Niewińskiej na konkurs "Bezpieczny Internet". Prezentację przygotowały ucz. Joanna Krasowska i Angelika Guzowska.

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach