Dzisiaj jest: 25 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Nasze przykłady dobrych praktyk i innowacji

Warsztaty graficzne „Czarne na białym”

warsztaty graficzneW piątek 9 grudnia 2016 r. uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni oraz p. Justyny Hryniewickiej aktywnie spędzili czas w Muzeum w Bielsku Podlaskim.
Najpierw wzięli udział w warsztatach graficznych „Czarne na białym”, które prowadził p. Jerzy Sołub. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem tworzyli linoryt związany tematycznie z zimą i świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Warsztaty graficzne „Czarne na białym”

Dobre praktyki i innowacje - Zajęcia z elementami sensoplastyki w klasie OB

sensoplastykaW naszej szkole, w klasie OB odbyły się zajęcia z elementami sensoplastyki, które poprowadziła pani pedagog Katarzyna Kristosiuk. Poprzez zabawę z produktami spożywczymi,  zerowiaki spędziły swój czas w niezwykle kolorowy  i kreatywny sposób, tworząc  barwne  kompozycje. Tu nie ma granic w poznawaniu i doświadczaniu.

Czytaj więcej: Dobre praktyki i innowacje - Zajęcia z elementami sensoplastyki w klasie OB

Bezpiecznie z Puchatkiem - program "Klub Bezpiecznego Puchatka"

Klub Bezpiecznego PuchatkaW roku szkolnym 2016/2017 już po raz kolejny uczniowie klasy  pierwszej szkoły podstawowej realizowali program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Głównym jego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole, Internecie, w domu, w czasie zabaw. W trakcie zajęć świetlicowych, zajęć komputerowych, bazując na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych przeprowadzono w tym temacie szereg działań edukacyjnych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Z Puchatkiem bezpieczniej”.

Czytaj więcej: Bezpiecznie z Puchatkiem - program "Klub Bezpiecznego Puchatka"

Projekty uczniowskie w praktyce - Domki dla ptaków

karmnikiW dniu 2 listopada uczniowie klasy V na lekcji techniki poznawali tematykę wytwarzania materiałów i produkcji wyrobów. Przy okazji surowca jakim jest drewno, zatrzymali się nieco dłużej, aby własnoręcznie i staranie wykonać karmniki dla ptaków.

Czytaj więcej: Projekty uczniowskie w praktyce - Domki dla ptaków

Projekty uczniowskie w praktyce - Desery i przekąski

przekąskiCoraz ciekawsze zajęcia techniczne metodą projektów! Uczniowie klas I i III gimnazjum solidnie pracowali w dniach 08 i 15 listopada w szkolnej kuchni. Przygotowywali niezwykle kolorowe, odświeżające sałatki owocowe, koktajle, szaszłyki oraz surówki warzywne.      
Spośród sprawdzonych przepisów, każdy może wybrać swój ulubiony.

Czytaj więcej: Projekty uczniowskie w praktyce - Desery i przekąski

Projekty uczniowskie w praktyce - Obwód elektryczny

prace uczniówWieczorami na dworze jest ciemno i ponuro, a w mieszkaniu przytulnie i jasno – jakby świeciło słońce. Każdy z nas wie, że dzięki elektryczności świeci żarówka, działa lodówka czy pralka.
Uczniowie klasy VI chcąc poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, wspólnie z nauczycielem zajęć technicznych budowali obwody elektryczne.

Czytaj więcej: Projekty uczniowskie w praktyce - Obwód elektryczny

Zajęcia promujące dawną tradycję ubijania masła na lekcjach techniki

ubijanie masłaO tym, że w domu można samodzielnie przygotować chleb, dżem lub ketchup, dobrze wiemy.  Pan Mateusz Sadowski zaproponował na lekcji techniki w  klasach pierwszych i trzeciej gimnazjum ciekawe zajęcia z ubijania masła.

Czytaj więcej: Zajęcia promujące dawną tradycję ubijania masła na lekcjach techniki

Uczniowie architektami - umeblowanie i wystrój mieszkania

mieszkaniaW dniu 5 października 2016r. uczniowie na zajęciach technicznych wykonywali makiety własnego domu - ciepłego, przytulnego, bezpiecznego i wygodnego. Prace zostały wykonane według zaprojektowanego planu z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zachwyciły pomysłowością i starannością wykonania.

Czytaj więcej: Uczniowie architektami - umeblowanie i wystrój mieszkania

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach