Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

III Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych i Gimnzajum Gminy Wyszki

turniejW dniu 15 i 22 marca 2014 r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach odbył się III Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
W turnieju na poziomie szkól podstawowych udział wzięli uczniowie z: Topczewa – trzy zespoły, z Wyszek – trzy zespoły, ze Strabli – dwa zespoły. W sumie wystartowało osiem zespołów w ośmioosobowych składach, czyli około 64 zawodników. W gimnazjum udział wzięli zwodnicy ze wszystkich oddziałów, z tym że klasy pierwsze połączyły siły i utworzyły jedną drużynę. Kierownikiem i sędzią głównym zawodów był pan Wiesław Tyszkiewicz.

Sędziami pomocniczymi byli:

• pan Jacek Falkowski i pan Sławomir Warpechowski (w turnieju szkół podstawowych),
  • pan Daniel Wasilewski i pan Arkadiusz Wasilewski – trener i zawodnik naszego UKS Iskra (w turnieju gimnazjum).

Zawody szkół podstawowych rozgrywano w dwóch grupach (każdy z każdym), a gimnazjum w jednej – również każdy z każdym.

W trakcie przerwy w turnieju zawodnicy otrzymali napoje i kanapki oraz wzięli udział w profilaktycznej konferencji na temat używek uzależniających i przemocy. Spotkanie miało tytuł: Przemoc i agresja – to łamanie prawa. Celem konferencji było ukazanie zgubnych, wyniszczających skutków używania środków uzależniających oraz przemocy w każdej formie. Uczniowie dowiedzieli się jak wystrzegać się przemocy i jak unikać środków niedozwolonych.

Całość oczywiście została powiązana z uprawianiem sportu, ukazano sport jako aktywność, która pozwala na spędzanie wolnego czasu w rywalizacji z kolegami, może dostarczyć wiele wrażeń i emocji; coś, co pozwala oderwać się od nauki i jednocześnie pomaga w nabraniu do niej sił.

Poniżej zamieszczamy wyniki turniejowej rywalizacji.

I część turnieju – 15.03.2014 – szkoły podstawowe

W FINALE TURNIEJU:

Wyszki I – Topczewo I

W rzutach karnych 2:0 dla Topczewa I

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

• Najlepszym strzelcem turnieju został – Kiszko Kacper (Topczewo I)
  • Najlepszym bramkarzem – Szymon Niewiński (Wyszki II)
  • Najlepszym zawodnikiem turnieju został – Szymon Falkowski (Strabla I)

Wszystkie drużyny turnieju otrzymały okazałe puchary. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn – medale. Najlepsi zawodnicy (bramkarz, strzelec, zawodnik) otrzymali statuetki.

Na uroczyste rozdanie nagród przybył Pan Ryszard Perkowski – Wójt naszej gminy, za co serdecznie dziękujemy.

II część turnieju – 22.03.2014 – gimnazjum

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH MECZÓW:

IIIB – IIA

IIA – IIIA

IIIA – IIB

IIB – I

IIA – IIB

IIIA – I

IIB – IIIB

I – IIA

IIIB- IIIA

IIIB – I

KOŃCOWA KLASYFIKACJA GIMNAZJUM:

1. kl. IIB
  2. kl. IIIB
  3. kl. IIIA
  4. kl. I
  5. kl. IIA

Pierwsze trzy drużyny otrzymały medale – złote, srebrne i brązowe. Pozostałe drużyny otrzymały medale pamiątkowe.

W turnieju wyłoniono także najlepszych zawodników w kategoriach:

• najlepszy strzelec – Rzepniewski Wojciech,
  • najlepszy bramkarz – Łuczaj Kamil,
  • najlepszy zawodnik turnieju – Falkowski Kacper

Otrzymali oni pamiątkowe statuetki z rąk dyrektora Zespołu Szkół pana Jana Falkowskiego.

Serdecznie dziękujemy Gimnnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkach, Panu Wójtowi Ryszardowi Perkowskiemu, sędziom turnieju, a zwłaszcza Panom Arkadiuszowi i Danielowi Wasilewskim.

Wierzymy też, że w przyszłym roku także będziemy mogli na was liczyć.

W imieniu organiozatorów

Wiesław Tyszkiewicz

Fotoreportaż z turnieju w fotogalerii, zapraszamy. Tu link