Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Ślubowanie pierwszaków z gimnazjum

pierwszakiJedną z ważniejszych i piękniejszych uroczystości odbywającą się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Gimnazjum w Wyszkach .

W tym roku to wydarzenie miało miejsce 29 października. Zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Wyszki p. Ryszard Perkowski, ks. Adam Niewęgłowski, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Po przywitaniu gości odbyło się uroczyste ślubowanie. Następnie ks. Adam Niewęgłowski odmówił modlitwę, pobłogosławił uczniów oraz poświęcił plecaki. Dopełnieniem ceremonii była część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I oraz złożenie kwiatów i zapalenie znicza przy pomniku Patrona. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie kwiatów Dyrekcji, zaproszonym gościom oraz nauczycielom.

Następnym punktem było wystąpienie Dyrektora szkoły p. Jana Falkowskiego, który wraz z wychowawcą wręczył dyplomy już pełnoprawnym uczniom gimnazjum. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wyszki p. Ryszard Perkowski, który rozdał uczniom drobne upominki.

Później odbyły się otrzęsiny przygotowane przez Samorząd Szkolny. Na zakończenie w imieniu rodziców wystąpiła p. Joanna Łukaszewicz, która podziękowała gościom za przybycie, dzieciom złożyła życzenia oraz zaprosiła wszystkich na poczęstunek. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości serdecznie dziękujemy. Słowa wdzięczności szczególnie kierujemy do rodziców klasy I gimnazjum.

Urszula Pasińska

Zapraszamy do fotogalerii - link