Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Kolędnicy w szkole - VII Gminny Koncert Kolęd

mali kolędnicyStało się niemal tradycją, iż po Nowym Roku, po przerwie świątecznej, organizowany jest w naszej szkole Gminny Koncert Kolęd. W tym roku odbył się on 16 stycznia. We wspólnym kolędowaniu wzięli udział uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie, ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta R. Kaczorowskiego w Strabli oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Wyszkach. Ponadto na uroczystość przybyli: ks. dr Andrzej Ulaczyk – proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach, ks. Antoni Kunicki – proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Strabli, p. Barbara Wróblewska – przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, p. Beata Kalinowska i p. Aneta Piotrowska – przewodniczące Rady Rodziców oraz nauczyciele.

Hasłem przewodnim naszego koncertu jest: „Śpiewajmy i grajmy Mu, Małemu”.

Na wstępie dyrektor szkoły p. Jan Falkowski powitał wszystkich zebranych i podziękował za przybycie na to kolędnicze spotkanie. Następnie „Kolędą dla nieobecnych” uczciliśmy pamięć o Przyjacielu naszej szkoły, śp. Edwardzie Karpiesiuku – Dyrektorze BS w Wyszkach, który zawsze duchowo i finansowo wspierał organizatorów tego przedsięwzięcia.

W dalszej części uczestnicy zaprezentowali zarówno te znane wszystkim kolędy, np. „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże, Jezuniu”, jak i mniej popularne, ale bardzo piękne pastorałki, m.in. „Kolędowania nadszedł czas”, „Zostań Jezu mym braciszkiem”, „Gwiazdy tańczyły”. Wszyscy wykonawcy pięknie zinterpretowali prezentowane utwory, oddając ich wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat. Występy muzyczne były nagradzane gromkimi brawami, co potwierdzało fakt, iż koncert ma sens i warto go kontynuować.

Na zakończenie ks. proboszcz Andrzej Ulaczyk pogratulował wykonawcom, natomiast ks. proboszcz Antoni Kunicki zaintonował fragment kolędy „Bóg się rodzi”, a obecni na sali włączyli się do śpiewu. Wszystkie grupy kolędnicze otrzymały upominki, dyplomy oraz zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Po raz kolejny Gminny Koncert Kolęd przebiegł we wspaniałej atmosferze, do której przyczynili się nasi sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Brańsku, Bank Spółdzielczy w Brańsku oddział Wyszki, Państwo Joanna i Marcin Tarasiukowie – przedsiębiorcy z Wyszek.

Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie. Do zobaczenia za rok....

Renata Olszańska

Renata Żukowska

Zapraszamy do naszej fotogalerii - link