Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Św. Jan Paweł II w Wyszkach - VII Gminny Dzień Papieski

relikwie jp2Obecności świętych doświadczamy przeżywając tajemnicę świętych obcowania.

W Wyszkach szczególną cześć odbiera św. Jan Paweł II.

Gdy sprawował urząd Papieża miejscowa szkoła przyjęła Jego imię. Postrzegany bowiem był nie tylko jako widzialna głowa Kościoła, ale też duchowy Ojciec narodu, zatroskany o losy umiłowanej Ojczyzny. Po Jego odejściu z tego świata, Państwo Barbara i Józef Kowalczukowie ufundowali obraz przedstawiający Sługę Bożego w geście błogosławieństwa, który został umieszczony w miejscowym kościele. Od siedmiu lat, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, obchodzony jest też Gminny Dzień Papieski,

w którym zawarta została współpraca na rzecz wspólnego dobra trzech ważnych lokalnych instytucji: gminy (Wójt Ryszard Perkowski a obecnie Mariusz Korzeniewski, Sekretarz Tadeusz Wielanowski), szkoły (Dyrektor Jan Falkowski) i parafii (Proboszcz ks. Andrzej Ulaczyk). To konkretna forma wyrażenia przekonania, ugruntowanego w nauczaniu papieża Polaka, że wiara nie sprowadza się do osobistych przeżyć, ale powinna być obecna także w przestrzeni publicznej. Nie raz także dało się usłyszeć o różnych łaskach udzielanym parafianom za wstawiennictwem przyszłego świętego. Pobożność ludu wyprzedzała urzędowe procedury kościelne.

W dniu 17 maja 2015 r. obecność św. Jana Pawła II wzmocniona została przez relikwię, którą ofiarował i uroczyście wniósł do świątyni O. dr Tadeusz Rydzyk. Bardzo wymownym jest fakt, że tym bezcennym darem ubogacił nas Dyrektor Radia Maryja, który właśnie u Jana Pawła zawsze znajdował umocnienie w wykonywaniu swej misji wobec Kościoła i Polski. Także Ojciec Święty w codziennych modlitwach dziękował Bogu za Radio Maryja. O. Tadeusz Rydzyk ukazał nam św. Jana Pawła jako wzór zawierzenia Bogu w walce ze złem, w wielorakich jego przejawach. Założyciel WSKSiM i "Naszego Dziennika" wezwał również do wytężonej formacji religijnej i patriotycznej w duchu nauczania i przykładu życia św. Jana Pawła II. Za to wszystko bardzo dziękujemy.

To dla nas wielkie zobowiązanie. Pozyskaliśmy wielkiego Orędownika, ale także Nauczyciela. W szkole św. Jana Pawła, radując się świętą Jego obecnością, będziemy doskonalili się w życiu chrześcijańskim, w coraz dojrzalszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.

ks. Andrzej

Wkrótce protokół z biegów wraz z klasyfikacją sportową.

Poniżej zamieszczamy linki do fotogalerii (bardzo bogaty zbiór zdjęć z uroczystości)

1. https://drive.google.com/folderview?id=0B-_wyhKqU1O8fmRabXExcXBsS0JJeEF0YWRqR0RtVFVQNVNpaGptaURoNkRCSzd4YS1RUnM&usp=sharing

2. http://szkola.wyszki.pl/fotogaleria/category/138-vii-gminny-dzien-papieski