Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Wystawa z zabawą i edukacją

legoDn. 7 października 2015 r. uczniowie klas drugich i klasy trzeciej szkoły podstawowej, pod opieką swoich wychowawczyń, wybrali się do Białegostoku na wystawę klocków Lego.

Wystawa łączy zabawę i edukację. Konstrukcje z kilku milionów elementów kultowych klocków przedstawiają miejsca, postaci oraz sytuacje, które towarzyszą nam w książkach, filmach, a także w życiu codziennym, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne.

Jedną z atrakcji jest rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlowa, na jego model zużyto ponad 100 000 elementów. Z zaciekawieniem oglądaliśmy też rekonstrukcję liniowca pasażerskiego Queen Mary 2.

Niezapomniane wrażenia zapewniły nam też makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami klocków i ogromne miasteczko westernowe. Na wystawie coś dla siebie znaleźli także miłośnicy nowoczesnych technologii - wśród eksponatów jest bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic.

Obok sceny ataku na Gwiazdę Śmierci, znanej wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen, oglądaliśmy Dolinę Muminków: Muminka, Migotkę, Małą Mi, Włóczykija czy Bukę. Wystawa pokazuje też, że klocki Lego nie są tylko dla chłopców. Dziewczynki na dłużej zatrzymały się w świecie księżniczek Disney'a, gdzie mogły uratować Roszpunkę z wysokiej wieży, poznać podwodny świat Ariel i towarzyszyć Kopciuszkowi w drodze na królewski bal. Chłopaki zainteresowali się konstrukcjami dzieł architektury czy makietami samolotów z I i II Wojny Światowej. Hitem wystawy są makiety stadionów PGE Narodowy w Warszawie i PGE Arena w Gdańsku.
Uczniowie mogli też pobawić się klockami Lego w różnych rozmiarach oraz zakupić zestawy w sklepiku.

Agata Falkowska

Zdjęcia w fotogalerii - zapraszamy