Dzisiaj jest: 2 Marca 2021    |    Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

XII KONCERT KOLĘD

DSC 9299
„Kolędujmy Małemu…”

               W czwartkowe przedpołudnie, 16 stycznia 2020 r.  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach odbyła się kolejna edycja - XII już Koncertu Kolęd. Ta świąteczna inicjatywa cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i z każdym rokiem poszerza się grono uczestników. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji śpiewania dawnych, jak i współczesnych, kolęd i pastorałek. Ważna jest również integracja dzieci, młodzieży i nauczycieli z okolicznych szkół oraz pracowników gminnych instytucji.

 

            Wspólne spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Falkowski, który powitał zebranych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Mariusz Korzeniewski - wójt Gminy Wyszki, proboszcz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach- ks. dr Andrzej Ulaczyk, ks.Marek Jakimiuk – proboszcz prawosławnej parafii w Maleszach, pani Barbara Wyszkowska Perkowska - dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, pan Tadeusz Wielanowski - sekretarz Gminy Wyszki, pani Teresa Falkowska - skarbnik Gminy Wyszki, pani Agnieszka Piotrowska – inspektor oświaty, pani Marzanna Olszewska - dyrektor GOPS-u, pani Zdzisława Maksimiuk - była prezes Banku Spółdzielczego w Brańsku, pan Andrzej Karpiesiuk - dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. J.F.Falkowskiego w Topczewie, pan Marek Jarosz – dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Wyszkach, pani Magdalena Angielczyk– przewodnicząca Rady Rodziców. Ogromną niespodziankę swoją obecnością sprawiła siostra zakonna ze Zgromadzenia sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Lublina– s. Dawida, z którą od lat pielgrzymujemy po misyjnych szlakach na Czarny Ląd w ramach Akcji ,,Adopcja na odległość". Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć uczniów i opiekunów z następujących szkół: ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Falkowskiego w Topczewie, z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Boćkach oraz ze Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym. Oczywiście obecni byli też wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

            Program Koncertu, zawierający  dwadzieścia utworów, był okazją do tego, by  pokazać, że święta Bożego Narodzenia i tradycje z nimi związane łączą i jednoczą ludzi w atmosferze ciepłej ,,maleńkiej miłości, która zbawia świat" .

Na tle pięknej dekoracji swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie w różnych utworach min. „Skrzypi wóz”, „Nie płacz Jezu”, „Biała ziemia, „Przybieżeli do Betlejem”, „Aniołkowe granie”, „Lulajże Jezuniu” itd. Usłyszeliśmy też utwory obcojęzyczne „Silent Night” oraz „Ticha nocz nad Palestinoj”.

            Niektórzy kolędnicy przybyli na nasza szkolną scenę w charakterystycznych strojach i ze staropolskimi życzeniami, które przypomniały wszystkim piękne, nieco zapomniane już, dawne świąteczne zwyczaje.

            Niezwykłą niespodziankę przygotowała pani Marzanna Olszewska ze współpracownicami z GOPS-u i sekretarzem Gminy Wyszki panem Tadeuszem Wielanowskim, którzy przy akompaniamencie organowym pana Marka Jarosza zaśpiewali wzruszającą pastorałkę pt:,,Litania”. Na zakończenie pan Marek Jarosz, grając na gitarze, wykonał kolędę „Oj Maluśki, Maluśki”, której refren nucili wszyscy zebrani.

         Podsumowując występy uczestników, swoje przeżycia wewnętrzne wyraziła pani Zdzisława Maksimiuk, która zawsze wspierała nas duchowo i finansowo od I Koncertu. Słowa podziękowania skierowała również pani Barbara Wyszkowska-Perkowska dyrektor BS w Wyszkach, która podarowała wszystkim uczestnikom upominki.

        Na zakończenie dyrektor szkoły podziękował wszystkim za przybycie i razem z panią dyrektor Martą Warpechowską wręczyli pamiątkowe dyplomy. Wszyscy goście i wykonawcy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

      Dziękujemy za pomoc w organizacji koncertu dyrektorowi BS w Brańsku oddział Wyszki pani Barbarze Wyszkowskiej – Perkowskiej, p. Agacie Falkowskiej i p. Agacie Wyszkowskiej za udostępnienie świątecznej gazetki i p. Marii Porucznik za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

                                                                                                                                                      Do zobaczenia za rok.

Renata Olszańska

GALERIA

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach