Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Święto Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszej bibliotece obchodziliśmy je 29 listopada. Tego dnia przedszkolaki oraz dzieci z klas I- III razem ze swoimi wychowawczyniami przyszły do biblioteki w towarzystwie swego pluszowego ulubieńca. Na początku uczennice Aldona Drozdowska i Dorota Mierzwińska zapoznały dzieci z historią pluszowego misia. W ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” Wójt Gminy pan Ryszard Perkowski oraz Skarbnik Gminy pani Teresa Falkowska przeczytali dzieciom bajkę „Miś Beniamin mówi przepraszam”. Imprezie towarzyszyło również rozstrzygnięcie konkursu „Laurka dla misia”, na który wpłynęło ponad 50 prac. Pani wicedyrektor Filomena Rabczuk, pan Wójt oraz pani Skarbnik wręczyli nagrody zwycięzcom. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i książki, a ponadto wszyscy uczestnicy konkursu słodkie upominki. Wystawę pokonkursową można było obejrzeć w czytelni. Nie zabrakło również ulubionego smakołyku misia i dzieci czyli „małego co nieco”. Wszyscy mogli spróbować pysznych kanapek z miodem. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę o przygodach Kubusia Puchatka. Po uroczystości można było obejrzeć wystawkę książek, których głównym bohaterem był oczywiście miś oraz gazetkę „… ze szklanego ekranu”. Dodatkowo, przez cały dzień wszyscy chętni, odwiedzający bibliotekę, otrzymywali do pomalowania kolorowankę z postaciami z misiowych bajek. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w naszej czytelni, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Sądząc po zainteresowaniu Świętem Misia chciałoby się rzec: do zobaczenia już za rok.

Agnieszka Twarowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii (tu kliknij)