Dzisiaj jest: 25 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Daj nam cierpliwość i odwagę, i obdarz świat pokojem! - Papieska Droga Krzyżowa


PDK 24 4W tym dniu, w którym wspominamy ukrzyżowanego Chrystusa,

wraz z wami patrzę na krzyż i oddaję mu cześć,

powtarzając słowa liturgii: O Crux, ave spes unica! Witaj,

Krzyżu, jedyna nadziejo, daj nam cierpliwość i odwagę, i obdarz świat pokojem!

(Jan Paweł II, Przesłanie na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek w 2005 r.).

 

Z tym przesłaniem wyruszyliśmy w piątek 22 marca 2024 r. po Mszy św. o godz. 17.30 na Papieską Drogę Krzyżową spod kościoła w Wyszkach w kierunku naszej szkoły. Modlitwie przewodniczył proboszcz wyszkowski ks. dr Edward Sitnik.
Tak już od wielu lat, gdy zbliża się rocznica śmierci Patrona naszej szkoły, włączamy się w parafialną modlitwę o wstawiennictwo świętego Papieża. W ten sposób chcemy wraz z uczniami nie tylko oddać cześć Patronowi szkoły, ale przede wszystkim wskazać ponadczasowe wartości, które głosił i wyznawał nasz wielki Rodak. Modlitwa Drogi Krzyżowej była szczególnie bliska Janowi Pawłowi II, gdyż to w niej doskonale jest ukazane cierpienie i poświęcenie dla innych wynikające z miłości. Tylko tyle i aż tyle.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz rodzice uczniów wyszkowskiej szkoły z wielką wrażliwością odczytywali rozważania poszczególnych stacji, starając się jak najpełniej oddać zawarte w nich przesłanie. Warto dodać, że teksty rozważań oparte były na modlitwie, której przewodniczył św. Jan Paweł II w roku 2000 w Rzymie. Na pewno były to teksty, które osobiście akceptował Papież i z którymi się utożsamiał.
Pragniemy podziękować wszystkim obecnym na modlitwie wyrażając ufność, że wspólne poświęcenie przyniesie owoce w dobrym postępowaniu i zachowaniu naszych uczniów, którzy są przecież wspólnym podmiotem działań i inicjatyw wychowawczych.
Zdjęcia poniżej są tylko drobną namiastką skupienia, modlitwy i refleksji.

Zespól Nauczycieli ds. Patrona
Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Wyszkach

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach