Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Przedszkolaki w Teatrze Lalek

przedszkolakiDnia 8 maja 2013 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A, 0B, 0C wraz ze swoimi „paniami” pojechały do Białostockiego Teatru Lalek. Celem wyjazdu do teatru było rozbudzanie u dzieci zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami, obejrzenie scenografii, poznanie zasad zachowania w teatrze. Tym razem dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Sindbad”. Była to barwna, pełna przygód i humoru historia spotkania dwóch Sindbadów – Żeglarza i Tragarza. Spotkanie to dało początek wspaniałej opowieści o niebezpieczeństwach czyhających na młodego Sindbada. Dzieci miały okazję zobaczyć prostą, ale niezwykle pomysłową scenografię. Dopełnieniem oryginalnej scenografii były piękne, wielobarwne maski, które nadawały postaciom ich baśniowy charakter.Mogliśmy zobaczy również całą gamę lalek i mitycznych stworzeń.

Gra aktorów często przerywana była salwami śmiechu zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych. Wszystkim bardzo podobały się dekoracje, stroje i gra aktorów, które nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Po obejrzeniu spektaklu dzieci zeszły do „Piwnicy Lalek”. Zobaczyły tam lalki, maski, czy teatralne rekwizyty, które wykorzystywane były w spektaklach Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodziły z lat 60 XX wieku. Dzieci mogły tu zobaczyć kostiumy i całe fragmenty dekoracji. Krążyliśmy po piwnicy, jak po labiryncie i oglądaliśmy z zachwytem dzieła sztuki najwybitniejszych scenografów teatru lalek.

E. Ułaszonek