Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Różaniec z Janem Pawłem II - Szkolny Dzień Papieski

Dzień PapieskiXIII Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony był 13 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, przygotowująca główne obchody tego Dnia, zwraca uwagę na dialog, jako formę modlitwy, zasadę życia wspólnoty Kościoła oraz sposób współistnienia religii, kultur i ludzi odmiennych światopoglądów w drodze dochodzenia do prawdy. Dzień Papieski jest zawsze wydarzeniem duchowym, intelektualnym i kulturalnym. Organizowane są konferencje, panele dyskusyjne, seminaria i sesje naukowe poświęcone nauczaniu papieskiemu.

Obchodom towarzyszą liczne koncerty, konkursy, biegi, przedstawienia teatralne, wystawy zarówno ogólnopolskie jak i o zasięgu lokalnym. We wszystkich parafiach w kraju i za granicą wierni modlą się w różnych intencjach za wstawiennictwem bł. Ojca Świętego Jana Pawła II. Odprawiane są też uroczyste Eucharystie.

W ZS im. Jana Pawła II w Wyszkach Dzień Papieski świętowano 16 października. Zgodnie z tradycją tego dnia społeczność szkolna spotkała się na nabożeństwie różańcowym. Modlitwie przewodniczył ks. Adam Niewęgłowski. Po odmówieniu różańca zaśpiewano „Barkę”, złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku Ojca Świętego. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się we wspólną modlitwę, serdecznie dziękujemy.

W trakcie trwania apelu można było także obejrzeć wystawę zdjęć ukazujących bł. Jana Pawła II, jako papieża dialogu.

Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami!

Agata Wyszkowska - przew.

Szkolnego Zespołu ds. Patrona

ks. Adam Niewęgłowski