Dzisiaj jest: 3 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja

Ślubowanie uczniów klas I gimnazjum - 2013

ślubowanie gimnazjum"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem"

Bł. Jan Paweł II

Dnia 29 października 2013r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I gimnazjum.  Obecnością swą zaszczycili nas: Pan Wójt Ryszard Perkowski,  Panie: Barbara Wróblewska i Agata Olszańska - przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Brańsku/Oddział  w Wyszkach,  Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Piotrowska,  Dyrekcja szkoły: Pan Jan Falkowski i Pani Marta Warpechowska,  ksiądz  Adam Niewęgłowski oraz Rada  Pedagogiczna.

Uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar.  Ślubowali dbać o honor i tradycje szkoły, godnie zachowywać się w każdej sytuacji, postępować zgodnie z nauką  głoszoną przez patrona szkoły, bł. Jana Pawła II.  Ksiądz  pomodlił się i pobłogosławił młodzież na dalsze lata nauki.  Następnie reprezentanci klasy I A i B przygotowali montaż słowno – muzyczny, po czym wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy gimnazjalisty z rąk dyrekcji, a od gości życzenia i drobne upominki.

W dowód wdzięczności uczniowie wręczyli gościom i nauczycielom kwiaty.  Oddając hołd bł. Janowi Pawłowi II przedstawiciele uczniów oraz nauczycieli złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku.

Dalszą część uroczystości  prowadził zarząd Samorządu Uczniowskiego: Joanna Krasowska i Maciej Mieszczyński. Obie klasy zmagały się z różnymi  pytaniami zadawanymi przez starszą młodzież.  Reprezentanci klas pierwszych mieli też za zadanie wypić ,,smaczną miksturę’’ oraz naszkicować portret wychowawcy. Obie klasy zaliczyły pozytywnie tzw. otrzęsiny i zostały przyjęte do braci uczniowskiej.

Ostatnim punktem uroczystości był smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych, za który serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie klas pierwszych

– Bożena Pierzchało i Anna Twarowska

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do fotogalerii...