Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Dzieci z przedszkola świętują Dzień Pluszowego Misia

dzień pluszowego misiaPluszowy miś od ponad 100 lat jest ulubioną przytulanką każdego dziecka – pociesza, dodaje otuchy, łagodzi lęk przed samotnością. Misiowi można powierzyć swoje sekrety, można iść z nim na spacer lub po prostu go poprzytulać, tak jak robiły to przedszkolaki podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia, które miało miejsce w naszej szkole 25 listopada 2013 r. (w poniedziałek).

Dzieci z „zerówek”- grupy A i B, aktywnie włączyły się w przygotowanie tego święta: kolorowały małe misie, z których powstał piękny portret bohatera dnia, uczyły się wierszy i piosenek dla misia, zaprosiły na wspólne świętowanie dyrekcję szkoły oraz dzieci z grupy 3-4-latków z ich paniami.

Po tańcach, śpiewach i recytacji wiersza, dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, którą przedstawili starsi uczniowie. Następnie ochoczo przystąpiły do „misiowych konkursów” – każde dziecko miało możliwość wykazać się jakąś umiejętnością: wylizanie miodku z talerzyka, układanie puzzli, przyciąganie garnuszka z miodem. W dalszych konkurencjach można było „błysnąć” wiedzą na temat życia, zwyczajów i imion misiów. Do zabawy przystąpili również nasi dorośli goście – natrudzili się trochę zbierając wykałaczki „misiową łapką”.

Po konkursach dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Został też rozstrzygnięty konkurs ogłoszony w 5 nr Gazetki Przedszkolaka na zaprojektowanie i wykonanie wesołego misia – dzieci otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy przybyłym do nas gościom: dyrekcji – p. Marcie Warpechowskiej i p. Janowi Falkowskiemu, paniom: Ani, Asi i Emilce z ich podopiecznymi oraz Pauli i Szymonowi za pomoc w organizacji.

Agata Falkowska

W fotogalerii można obejrzeć zdjęcia - proszę tu kliknąć