Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

„Jasełka przedszkolaków”

dzieciZgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowują i wystawiają „Jasełka Bożonarodzeniowe”, na które zapraszani są rodzice i goście. Tak też było 19 grudnia 2013 roku. O godzinie 1100 dzieci przedszkolne wraz z wychowawczyniami zebrały się na sali gimnastycznej. Przybyli również zaproszeni goście:

Pan Dyrektor Jan Falkowski, Pani Dyrektor Marta Warpechowska oraz rodzice, dziadkowie i starsi koledzy.

Wszystkich zebranych gości powitała pani Anna Wyszkowska – Kondraciuk. W role aktorów wcieliły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i na czas trwania przedstawienia, uwagę zebranych skupili na sobie. A było na co popatrzeć. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, Dzieciątko Jezus, aniołowie, Trzej Królowie, pastuszkowie, dzieci i zwierzęta. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały wierszyki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie w ubogiej stajence. Na koniec dzieci złożyły życzenia świąteczne przybyłym gościom i podzieliły się opłatkiem. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Serdecznie dziękujemy pani Marii Porucznik za przygotowanie pięknej dekoracji, a rodzicom za wspaniałe stroje dla występujących dzieci.

E. Ułaszonek

Fotoreportaż w fotogalerii - zapraszamy (tu kliknij)