Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Spotkanie opłatkowe - "Maleńki Jezu, w naszych sercach swój żłóbek zrób"

spotkanie opłatkwoe„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;

dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Takim dniem w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach był 20 grudnia 2013 r. – ostatni dzień zajęć lekcyjnych przed feriami świątecznymi. Odbyło się wówczas ogólnoszkolne spotkanie opłatkowe.

Wzięli w nim udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni na tę okoliczność goście: wójt Gminy Wyszki – p. Ryszard Perkowski, przewodniczący Rady Gminy Wyszki – p. Janusz Wyszyński, prezes BS w Brańsku – p. Zdzisława Maksimiuk, przedstawiciel Centrum Informatyki ZETO Białystok – p. Adam Jurczenia, emerytowani nauczyciele – p. Irena Perkowska, p. Filomena Rabczuk i p. Marian Oksiuta oraz przedstawiciele Rady Rodziców – p. Beata Kalinowska  i p. Aneta Piotrowska.

Po powitaniu zgromadzonych przez dyrektora p. Jana Falkowskiego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wprowadzili zebranych w tematykę bożonarodzeniową. Następnie ks. Adam Niewęgłowski odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa i poświęcił opłatki, którymi potem dzieliliśmy się w klasach.

W dalszej części możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami mieli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, którzy przygotowali oraz zaprezentowali jasełka. Tradycyjnie nie zabrakło w nich Maryi, Józefa, pastuszków, aniołków i trzech króli. Zaskoczeniem dla oglądających było pojawienie się postaci ze świata współczesnego, takich jak wójt, burmistrz, starosta czy weterynarz. Były też piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu małych aktorów i p. Asi Warpechowskiej.

Zwieńczeniem imprezy były życzenia świąteczne; w pierwszej kolejności zostały one złożone przez Samorząd Uczniowski, następnie głos zabrali zgromadzeni goście oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Wyszkach. By tradycji stało się zadość, na zakończenie wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole.

Pragniemy, by w naszej szkole zawsze pachniało choinką i piernikami, by słychać było kolędy i życzenia, a chęć dzielenia się radością, nadzieją i miłością towarzyszyła przez wszystkie dni Nowego 2014 Roku.

Agata Wyszkowska

Pani Marii Porucznik za wykonanie okolicznościowej dekoracji oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości serdecznie dziękuję.

Zapraszamy na fotoreportaż do szkolnej galerii - link