Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia

10 marca 2014r.uczniowie klas drugich gimnazjum byli uczestnikami spotkania z przedstawicielami policji z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich.

W trakcie prelekcji funkcjonariusze wyjaśniali młodzieży, kim jest osoba nieletnia, zwrócili uwagę na granicę wieku i związaną z tym odpowiedzialność przed organami ścigania. Omówili czym jest czyn karalny oraz wskazywali okoliczności świadczące o demoralizacji nieletniego w tym: naruszenie zasad współżycia społecznego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego, nadużywanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, ucieczki z domu. Uświadamiali młodych ludzi, że w swoich negatywnych działaniach nie są bezkarni. Świadomość odpowiedzialności za swoje czyny z pewnością będzie skutecznym hamulcem w codziennym zachowaniu w środowisku rówieśniczym.

Katarzyna Kristosiuk