Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

"Będziemy bankierami" - z wizytą w Banku Spółdzielczym w Wyszkach

Bank Spółdzielczy„Bank to magazyn pieniędzy”, stwierdzili uczniowie klasy II SP, którzy 11 marca wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Wyszkach. Naszym przewodnikiem był dyrektor banku p. Edward Karpiesiuk.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy pomieszczenia bankowe, obserwowaliśmy pracę pracowników banku. Uczestniczyliśmy w transakcji bankowej, która polegała na wypłaceniu pieniędzy z rachunku bankowego.

Pan dyrektor przekazał nam wiele interesujących informacji o pracy banku, o jego znaczeniu dla miejscowej ludności oraz o handlu wymiennym. Poznaliśmy nowe dla nas słownictwo z dziedziny bankowości i jego znaczenie. Nauczyliśmy się rozróżniać banknoty prawdziwe i fałszywe. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie dlaczego warto oszczędzać.

Na zakończenie otrzymaliśmy słodkie upominki i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

wych. kl. II
Krystyna Zabrocka