Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Pamiętamy - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada11 listopada to dzień szczególny. Dzień, który powinien być rozpoznawany i kojarzony przez każdego Polaka.

11 listopada to Święto Narodowe, które zostało ustanowione w 1937 r. na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

W tym roku obchodzimy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Świadkowie tamtych czasów nie żyją, zastawili nam jednak w spadku coś bardzo cennego - „Wolną i Niepodległą Ojczyznę’’.

My, wdzięczni za to musimy pielęgnować pamięć o Tych osobach i wydarzeniach. Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, ale należy o nią dbać również w czasach pokoju.

Potwierdzeniem niech będą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego:

„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek

i nie ma prawa do przyszłości!’’

11 listopada 2014r. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach uczestniczyli w gminnych obchodach tego święta.

Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny dalsza część uroczystości odbywała się przy Pomniku Pamięci i Tożsamości Narodowej.

Uczniowie naszej szkoły uświetnili to spotkanie montażem słowno-muzycznym „Wstań Polsko Moja’’. Podniosłe strofy o Ojczyźnie przeplatane były pieśniami patriotycznymi, do śpiewu których włączyli się wszyscy obecni na uroczystości.

12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Na tle okolicznościowej dekoracji uczniowie ponownie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Wstań Polsko Moja’’, tym razem dla społeczności szkolnej. Występ zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty’’.

Udział w tej uroczystości - to lekcja historii dla każdego.

Nauczyciele odpowiedzialni

za przygotowanie akademii