Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Przedszkolaki "kłaniają się" Jezusowi - jasełka w przedszkolu

jasełka przedszkolakówTradycją naszej szkoły są coroczne „Jasełka bożonarodzeniowe” przygotowywane przez dzieci przedszkolne pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2014 r. o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej zebrali się: Pani Wicedyrektor Marta Warpechowska, Pan Dyrektor Jan Falkowski, rodzice, dzieci z oddziałów przedszkolnych i nauczyciele.

Za sprawą naszych małych aktorów nachwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii dzieci przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w ubogiej stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.Mali aktorzy z dużym przejęciem   i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Występ bardzo się podobał i nasi milusińscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Jana Falkowskiego.

Serdecznie dziękujemy pani Renacie Żukowskiej za przygotowanie pięknej dekoracji, a rodzicom za wspaniałe stroje dla występujących dzieci.

Anna Wyszkowska – Kondraciuk

Elżbieta Ułaszonek

Zdjęcia w fotogalerii - tu link