Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Międzypokoleniowe spotkanie andrzejkowe w Niewinie Borowym

niewino boroweDnia 25 listopada 2015 r. młodzież szkolna na zaproszenie Stowarzyszenia Aktywna Wieś z Niewina Borowego wzięła czynny udział w spotkaniu andrzejkowym seniorów, którego pomysłodawczynią i gospodynią była p. Eugenia Gromada emerytowana nauczycielka i dyrektorka szkoły.
W tym niezwykłym i przeuroczym spotkaniu "młodości", "dojrzałości" i "pięknej, złotej jesieni" wzięli również udział: Ks. proboszcz dr Andrzej Ulaczyk, Dyrektor ZS w Wyszkach  p. Jan Falkowski, przedstawiciele OSP z Niewina Borowego, seniorzy z naszej gminy i ościennego Hodyszewa.

UWAGA: W artykule podano błędną datę spotkania (zwykły chochlik) - jest już poprawione - za pomyłkę przepraszamy. Ponadto do artykułu dodano zdjęcia od p. E. Gromady (proszę kliknąć na czytaj więcej, aby je zobaczyć - są na końcu artykułu).

Uczniowie przygotowali na tę okoliczność program artystyczny, który składał się z dwóch części:
- występ słowno-muzyczny, poświęcony Patronowi naszej szkoły św. Janowi Pawłowi II pod kierunkiem p. Asi Warpechowskiej;
-występ kabaretowy Szkolnego Koła Teatralnego "MASKA" – wróżby i przepowiednie niezwykłych "adeptek magii" - pod opieką niżej podpisanej.
Występy młodzieży urozmaiciły i ożywiły spotkanie oraz skłoniły jego uczestników do refleksji, obudziły wspomnienia i zachęciły do marzeń i planów na przyszłość, bo aby coś się zdarzyło, by mogło się zdarzyć – trzeba marzyć!!!”
Seniorzy także przygotowali niespodziankę swoim młodym gościom – przedstawili zabawną scenkę pt. "Kumy" oraz wykonali chóralnie kilka piosenek, których niestety współczesna młodzież raczej już nie zna. A może warto tak częściej się spotkać i  czegoś nauczyć od seniorów…???
Gospodarze "andrzejkowego popołudnia" podjęli nas iście królewskim obiadem.  Panie kucharki w zamian za tę ucztę z pewnością wystartują w nowej edycji "Master szef",
co zresztą przepowiedziały im nasze szkolne wróżki. Powodzenia i trzymamy kciuki.
Spotkanie upłynęło w przyjaznej, ciepłej i niezwykle serdecznej atmosferze.
Okazało się, że mimo, iż każdy wiek ma swoje prawa, to istnieje płaszczyzna, na której można współzaistnieć i podzielić się tym, co ma się  najwartościowszego.

Maria Porucznik

A tu można obejrzeć więcej zdjęć ze spotkania - zapraszamy:)