Dzisiaj jest: 6 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Wyjazd dzieci przedszkolnych na spektakl teatralny „Brzechwolandia”

przedszkolaki17 lutego  dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami  i opiekunami wyjechały do Bielskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, był okazją do przypomnienia znanych i poznania mniej  znanych dzieciom wierszy Jana Brzechwy, takich jak „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe” i inne.

Dzieci mogły posłuchać wielu piosenek opartych na tekście Jana Brzechwy. Dzieciom najbardziej podobała się piosenka o Brzechwolandii:

"Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości.
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas."

Przedszkolaki dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią” mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały także o właściwym zachowaniu w domu, w przedszkolu i na podwórku.
Wyjazd oraz udział w spektaklu wszystkim bardzo się podobał i zapewne na długo pozostanie w  pamięci.

Elżbieta Ułaszonek