Dzisiaj jest: 14 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

„Ojcu Świętemu śpiewajmy”

konkurs w rudceJan Paweł II szczególnie ukochał sobie dzieci i młodzież.  Liczba osób  skupionych wokół świętego wciąż wzrasta. Papież przed śmiercią  powiedział do młodych „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”. Odpowiedzią na te wzruszające słowa było  zorganizowanie  I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy” przez Zespół Szkół w Rudce.

Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.
Wystąpiliśmy w dwóch kategoriach:
a)    Uczniowie klas 0-III – Julia Warpechowska, Adrian Falkowski, Emilia Olszańska, Małgorzata Falkowska, Radosław Wyszkowski
b)    Uczniowie klas I- III gimnazjum – Beata Kardaszewicz i Martyna Bogusz
Młodzi artyści prezentowali bardzo wyskoki poziom wykonywanych utworów. Często interpretacja wyśpiewywanych tekstów doprowadzała publiczność do wzruszenia. Tak było też w przypadku występu uczennic naszej szkoły, które utworem „Wielki Teolog Karol Wojtyła” wyśpiewały III miejsce.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym a także tym, którym nie udało się zająć miejsca na podium.  Wszyscy jesteście zwycięzcami i kontynuatorami nauczania Świętego Jana Pawła II, a społeczność szkolna jest z Was dumna.
Zakończeniem niech będą słowa pieśni, która bardzo zapadła nam w pamięci i mocno wzruszyła.

„Dzięki za serce Twe.
Za wiarę Twoją.