Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Ślubowanie uczniów kl. I szkoły podstawowej

obraz 427

26 października 2011r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów.

W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości udział wzięli:

• Wójt Gminy Wyszki
  • Dyrektor BS w Brańsku Oddział w Wyszkach
  • Ksiądz Grzegorz Ziembowski
  • Dyrekcja i Nauczyciele SP w Wyszkach
  • Rodzice uczniów kl. I SP w Wyszkach
  • Uczniowie kl. 0-III SP w Wyszkach.

Na początku uczniowie kl. I zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez swoją wychowawczynię, nie dali się zastraszyć złej wróżce. Odbyli wędrówkę do czterech krain – MUZYKI, MĄDROŚCI, MIŁOŚCI I PRACY. Zdobyli symbole tych krain i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Ślubowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu , w szkole
i wypełniać ucznia rolę…

Po ślubowaniu p. dyrektor Filomena Rabczuk dokonała ceremonii pasowania „wielkim ołówkiem”, a p. dyrektor Jan Falkowski wręczył pamiątkowe dyplomy.

Ważnym elementem uroczystości była modlitwa i poświęcenie plecaków przez ks. Grzegorza Ziembowskiego.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy oprócz ciepłych słów, mieli także dla pierwszaków drobne upominki.

Rodzice w imieniu własnym i swoich dzieci podziękowali gościom za obecność i zaprosili wszystkich na poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszoklasistów witamy w naszej szkole i życzymy wielu sukcesów.

Więcej zdjęć w fotogalerii - zapraszamy:) (tu kliknij)

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości ślubowania, a w szczególności Rodzicom uczniów kl. I, p. Marcie Warpechowskiej i przedstawicielom SU, uczniom z kl. IV i V, składam gorące podziękowania.

Agata Wyszkowska