Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Bezpieczna droga - spotkanie z Policją

policjaDnia 17.09.2013 r. w klasach 0a i 0b oraz I-III SP odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Prowadzący spotkanie przypominali najmłodszym podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci omawiali również z dziećmi znaki drogowe.

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać najmłodsi podczas swojej drogi do szkoły. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania, utrwalając jednocześnie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedstawiciele Policji przypominali jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, a także jak należy się zachować w przypadku ataku psa. Uczniowie z klasy I SP na zakończenie spotkania otrzymali odblaski.

Katarzyna Kristosiuk