Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Lekcja kultury i historii dla gimnazjalistów

lekcjakul

Dnia 30 września 2013 roku uczniowie klas drugich naszego gimnazjum goszcząc w Bielskim Domu Kultury na sztuce „Zemsta” A. Fredry mieli okazje zapoznać się z klasyką gatunku – polskiej komedii z czasów szlacheckich. Na pewno wielu z gimnazjalistów zdziwiło się, że dawniej bez telewizji, komputerów itp. gadżetów też można było się bawić i miło spędzać czas. Wystarczyło trochę fantazji i poczucie humoru. Więcej o sztuce będą rozmawiali w szkole na lekcjach języka polskiego i historii.

Korzystając z okazji nauczyciele zaproponowali uczniom wizytę przy niedawno poświęconym pomniku Katyńsko - Smoleńskim wzniesionym przy kościele Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. W ten sposób przedstawiciele młodego pokolenia poznali wycinek tragicznej narodowej historii i oddali hołd ofiarom Katynia i innych miejsc kaźni Polaków na Wschodzie w czasie II wojny światowej i okupacji stalinowskiej oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010r.

Pomnik pod postacią Piety w pełni oddaje męczeństwo i cierpienie Polaków na Golgocie Wschodu.

Maria Porucznik