Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami

dzień misia„Świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi”

25 listopada jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczestnikami były dzieci z klas 0A i 0B oraz przedszkolaki z grupy 3,4-latków. Gościnnie odwiedzili nas uczniowie kl. V oraz Dyrekcja szkoły.
Głównym celem organizacji tego dnia było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw, on nas rozśmiesza i pociesza w smutku.

Wszystkie dzieci mile nas zaskoczyły, ponieważ nie było tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Dzieci po prezentacji swoich misiów wspólnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, złożyły życzenia dla Misia, obejrzały bajkę o „Misiu Uszatku”, sprytnie wykonywały ćwiczenia gimnastyczne ze swoim misiem, a na zakończenie odpowiadały na zadawane zagadki związane z Misiem i nie tylko. Potrafiły wymienić najbardziej popularne bajkowe misie.
Na zakończenie wszyscy razem złożyli uroczystą przysięgę, że zawsze będą przytulać wszystkie Misie i krzywdy im zrobić nie dadzą oraz, że nigdy o nich nie zapomną.
Specjalnie na ten dzień, wcześniej zorganizowaliśmy konkurs na „Wizerunek Misia”. Dzieci z pomocą rodziców, dowolną techniką plastyczną miały udekorować postać misia. Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego pani Dyrektor oraz pan Dyrektor mieli bardzo trudne zadanie w wyborze pięciu najładniejszych, najciekawszych oraz najbardziej pracochłonnych prac. Wyróżnieni zostali: Tomasz Kowalewski i Damian Niewiński z przedszkola, Zuzanna Kuczyńska oraz Hubert Niewiński z 0A i Adam Falkowski z 0B. Za udział w konkursie wszystkie dzieci, na zakończenie uroczystości z rąk Dyrekcji szkoły, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie „Misie – Lubisie”.
Czas upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i wesołej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach. Dorośli także powrócili pamięcią do swojego dzieciństwa.

A. Wyszkowska – Kondraciuk
E. Ułaszonek
J. Warpechowska

Zdjęcia z pluszakami w fotogalerii - zapraszamy